مقالات

نگهداری از زیورآلات طلا و 8 نکته طلایی

نگهداری از زیورآلات طلا
نگهداری از زیورآلات طلا

چطوری زیورآلات طلا رو نگهداری کنیم ؟ و مانع کاهش زیبایی و زرق و برق آنها شویم؟

در شرایطی که قیمت طلا و جواهر سر به فلک کشیده یکی از دغذغه های امروز ما شرایط مناسب حفظ و نگهداری طلا و محصولات از این سنخ است . اگر نگران نحوه نگهداری طلا و جواهرآت خود هستید با ما در این مقاله همراه باشید .

.

نگهداری از زیورآلات طلا ونکات طلایی

1-هر چند ماه یک بار حدودا شش ماه یک بار طلای خود را به یک طلا فروشی معتبر برده و آن را چک و کنترل نمائید. کارشناس طلا فروشی سنگ ها و المان هایی که در طلای شما به کار رفته را چک و کنترل کرده و مطمئن  می شود که المان ها شل نشده باشد یا فشاری روی آنها نباشد که باعث آسیب به آن شود.

2- اگر سطوح داخلی و خارجی طلا جرم و آلودگی گرفته باشد و باعث کاهش درخشندگی آن شده باشد ان را با دستورالعمل و مواد خاص تمیز کنید . 

.

رفتن به طلا فروشی

اگر نگران خراب شدن طلای خود هستند به یک طلا ساز یا طلا فروشی رفته تا با دستگاه بخار یا پرداخت کاری، طلای شما رو تمیز و پاکسازی کند. این کار باعث می شود که طلای شما مثل روز اول بدرخشد.

3- از جعبه جواهرآلات مناسب برای نگهداری طلای خود استفاده کنید. برای نگهداری طلا، طلا رو درون یک محافظ پارچه ای قرار داده تا در مقابل ضربه محافظت شود. بعد از آن طلای محافظت شده رو داخل جعبه قرار داهید. طلا و جواهر را مقابل نور مستقیم قرار ندهید.

.

نگهداری از زیورآلات طلا
نگهداری از زیورآلات طلا

4- در صورتی که در ساخت طلای شما از مروارید استفاده شده مثل دستبند مروارید و آویزهای مروارید برای تمیزکاری آن دستمال های مخصوصی از طلا و جواهر فروشی ها تهیه کرده و از آن استفاده نمائید. به یاد داشته باشید که آب و صابون دشمن جواهرآلاتی هستند که در آنها از مروارید استفاده شده است.

5- برای اینکه طلا و جواهر شما کمترین آسیب رو ببیند در هنگام استفاده کردن از آن آخرین چیزی که موقع بیرون رفتن از خانه و یا آماده شدن برای مهمانی استفاده می کنید طلا و جواهرآلات شما باشد و وقتی هم که کارتان تمام شد قبل از هر چیزی و هر کاری طلا و جواهرآلات خود را باز نموده و در محل مناسب قرار دهید. 

.

نگهداری از زیورآلات طلا و ورزش

6-  در نظر داشته باشید استفاده از زیورآلات طلا و جواهر در هنگام فعالیت هایی که نیاز به تحرک زیاد دارد مثل دومیدانی، شناکردن، دوچرخه سواری و بدن سازی آسیب زیادی به طلا و جواهرآلات شما وارد می کند.

7- در موقع خرید طلا دقت لازم را داشته باشید که از فروشگاه های معتبر طلا فروشی طلا و جواهرآلات خود را خریداری کنید و از گارانتی و خدمات پس از فروش آن مطمئن شود.  

8- حتما هنگام خواب طلا و جواهرآلات خود را خارج نموده و آن را در محل مناسبی قرار دهید چرا که مخصوصا حلقه و انگشتر محل مناسبی برای تجمع باکتری ها و میکروب هاست که در مدت زمان طولانی باعث آسیب های پوستی می شود.

در پایان با رعایت شیوه های درست نگهداری از زیورآلات طلا ، عمر و زیبایی آنها رو بیشتر و بیشتر کنید.

شما میتونید برای دیدن نمونه کارهای سفارشی زیورآلات طلا و پلاک طلا اسم ، دستند طلا و… به صفحه فروشگاه در همین سایت یا پیج اینستاگرامmehrzadgallery_18 مراجعه کنید .

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *