اخبار

19 اردیبهشت و قیمت طلا ، پیش بینی قیمت ها

روز گذشته بازار طلا با افزاریش قیمت رو رو شد ، اما امروز وضعیت بازار چگونه است ؟ با نوسان بازار دلار، طلا و سکه اندکی گران شد. انتظار می رفت با رفع محدودیت‌ها و بازگشایی واحدهای صنفی تقاضا برای خرید طلا افزایش یابد ولی عملا هیچ اتفاقی نیافتاد و مردم همه دست نگه داشته اند .

ولی محمدی پیرامون افزایش قیمت طلا در بازار دیروز گفت: سه عامل در افزایش قیمت طلا تاثیرگذار بوده است:

  • ۱- افزایش ۲۳ دلاری بهای هر اونس طلا در بازار جهانی و رسیدن به کانال یک هزار و ۸۳۱ دلار
  • ۲- ضعیف شدن قیمت دلار در بازارهای جهانی
  • ۳- افزایش قیمت دلار از جمله این عوامل هستند

پیش بینی ها این است که با بازگشایی واحدهای صنفی مردم بخشی از طلا و سکه‌های خانگی را روانه بازار کنند و بنابراین احتمال دارد که قیمت سکه تا هشت میلیون تومان کاهش داشته باشد.

قیمت طلا
قیمت طلا

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در جواب این تحلیل تصریح کرد : سکه به کانال هشت میلیون تومان باز نمی‌گردد. مگر اینکه اتفاق خوشایندی در بازار ارز رخ دهد و بانک مرکزی بتواند روند فعلی بازار ارز را مدیریت کند.

خریداران و فروشندگان سکه و خوش بینی به بازار

نوسان نرخ سکه و طلا در بازارهای داخلی به نوسانات نرخ دلار و عواملی همچون افزایش بهای اونس طلا در بازارهای جهانی، فاصله گرفتن ارزش سکه از مرز ۹ میلیون تومانی و نیز بالا رفتن ارزش ذاتی این فلز گرانبهای داخلی، امید به بالا رفتن قیمت ها را افزایش داد. بر این اساس روز گذشته هر سکه بهار آزادی با اندکی افزایش در قیمت ۹ میلیون و ۵۲۰ هزار تومان مورد معامله قرار گرفت.

تحلیلگران فنی بازار طلا و سکه بر این باور هستند تا زمانی که این کالا سطح ۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی را حفظ کند، احتمال افت بیشتری را نخواهد داشت و در مقابل نیز برای افزایش قیمت این فلز زرد لازم است که سطح ۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی در جهت روند صعودی شکسته شود.

بزرگ‌ترین رشد هفتگی ۶ ماه گذشته

احساسات مثبت در بازار فلزات ارزشمند روز پنج‌شنبه پس از اینکه قیمت اونس طلا برای نخستین بار از فوریه به بالای مرز ۱۸۰۰ دلار صعود کرد، تغییر مسیر داد. طلا روز جمعه هم پس از اینکه سرمایه‌گذاران به آمار ضعیف‌تر از حد مطلوب اشتغال ماهانه آمریکا واکنش نشان دادند، شاهد موج جدیدی از افزایش قیمت بود. بهای هر اونس طلا در معاملات روز جمعه بازار آمریکا با ۹/ ۰ درصد افزایش، در ۱۸۳۱ دلار بسته شد. در حالی که این رقم در اواسط معاملات جمعه تا مرز ۱۸۴۴ دلار نیز پیش رفته بود.

طلا برای کل هفته ۵/ ۳ درصد افزایش قیمت ثبت کرد که بزرگترین افزایش هفتگی از هفته منتهی به ۲۹ اکتبر۲۰۲۰ بود. به باور برخی از تحلیلگران اگرچه طلا بالاخره اندکی نیروی صعودی پیدا کرده اما اوضاع کاملا مشخص نیست. این فلز ارزشمند ممکن است در فاصله بین ۱۸۴۰ تا ۱۸۵۰ دلار با مقاومت شدیدی روبه‌رو شود.

شما می توانید مقاله روش های متفاوت سرمایه گذاری طلا را برای شروع مطالعه کنید .

همچنین مقاله آینده طلا و سکه در سال 1400 می تواند به شما در سال 1400 کمک کند .

برای دیدن مدل های متفاوت سفارش های انجام شده میتوانید به فروشگاه سایت مهرزاد گالری بروید و یا از پیج اینستاگرامmehrzadgallery_18  دیدن کنید 

منبع : تجارت نیوز

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *