اخبار

قیمت دلار باعث کاهش قیمت طلا ، دلار چند ؟

روز گذشته درحالیکه دلار با سرعت بالا روی دور نزولی قرار گرفته بود به یکباره ترمز کشید و اگرچه در ساعاتی از معاملات قیمت آن در بازار آزاد کانال ۲۱هزار تومان را دید اما در نهایت با قیمت ۲۲هزار تومان بسته شد اما دلیل این تغییر مسیر چه بود؟

روند نزولی دلار از روز شنبه تا ظهر دیروز سرعت گرفته بود تا جاییکه قیمت آن از کانال ۲۳ به ۲۱هزار تومان کاهش یافت اما ورق بازار در میانه روز برگشت و در نهایت دلار با قیمت ۲۲هزار تومان به کار خود پایان داد؛ البته این تغییر جهت تا آخر شب در معاملات پشت‌خطی حمایت شد و قیمت دلار در این بازار به ۲۲۳۰۰تومان افزایش یافت.

قیمت دلار ، قیمت طلا
قیمت دلار ، قیمت طلا

این سیگنال افزایشی به بازار نقدی امروز سرایت کرد و دلار برخلاف انتظار با قیمت ۲۲۳۵۰تومان معاملات را شروع کرد و تا ساعت انتشار این خبر با اندکی کاهش به ۲۲۰۷۰تومان در بازار نقدی و ۲۲۰۲۰تومان در معاملات پشت‌خطی رسید.

در این راستا برخی فعالان بازار با استناد به تجربه‌های قبلی بر این باورند که دلار وارد فاز صعودی خواهد شد چراکه سال گذشته در پی اعلام پیروزی بایدن هم دلار به سرعت وارد مدار نزولی شده بود اما پس از رسیدن به کف ۲۱هزار تومان به سرعت افزایش خواهد یافت.

اما با توجه به افزایش احتمالات نسبت به توافق و رسیدن سیگنال‌های مثبت از سوی نشست برجامی وین، بیشتر معامله‌گران معتقدند که مقصد بعدی دلار دوباره نزولی خواهد بود و در این میان انتشار هر خبر منفی مجددا بر رفتار بازار البته در کوتاه‌مدت تاثیر خواهد گذاشت.

شما می توانید مقاله روش های متفاوت سرمایه گذاری طلا را برای شروع مطالعه کنید .

همچنین مقاله آینده طلا و سکه در سال 1400 می تواند به شما در سال 1400 کمک کند .

برای دیدن مدل های متفاوت سفارش های انجام شده میتوانید به فروشگاه سایت مهرزاد گالری بروید و یا از پیج اینستاگرامmehrzadgallery_18  دیدن کنید .

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *