اخبار

علت افزایش قیمت طلا در 22 اردیبهشت 1400

22 اردیبهشت 1400 هر گرم طلای ۱۸ عیار با افزایش قیمت مواجه شد و به ۹۸۵ هزار تومان رسید. علت آن چیست؟ چرا دوباره طلا صعودی شد ؟

رئیس اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر تهران درباره افزایش قیمت طلا گفت : امروز قیمت هر قطعه سکه طرح جدید نسبت به آخرین معاملات روز گذشته بیش از ۳۰ هزار تومان افزایش داشت و با نرخ ۹ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان فروخته می‌شود.

محمدولی تصریح کرد: چند روزی است که شاهد افزایش قیمت انواع سکه، طلا و جواهر در بازار‌های داخلی هستیم به طوری که هر قطعه سکه طرح جدید مجدد به کانال ۱۰ میلیون تومانی نزدیک شده است.

قیمت طلا
قیمت طلا


ایشان قیمت ها را با توجه به بازار جهانی بررسی کردند و فرمودند: قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۵ درصد رشد به ۱۸۳۶ دلار و ۹۲ سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه ژوئن با ۰.۰۴ درصد کاهش به ۱۸۳۶ دلار و ۸۰ سنت رسید. شاخص ارزش دلار امروز شاهد ۰.۱ درصد افزایش بود و موجب گرانتر شدن طلا برای خریدارانی شد که از ارز‌های غیردلاری استفاده می‌کنند.


رئیس اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر تهران خاطر نشان کرد: نرخ دلار در بازار‌های داخلی کشور تقریبا مهم‌ترین اهرم تعیین قیمت طلا و سکه در کشور است، که قیمت آن در بازار‌های داخلی نسبت به ۲ روز گذشته حدود هزار تومان افزایش داشته است.

ولی محمدی ادامه داد: نرخ اونس جهانی به عنوان یک اهرم دیگر افزایش پیدا کرده است، همچنین بازار طلا و سکه این هفته پس از حدود یک ماه بازگشایی شده است و این امر می‌تواند در قیمت‌ها تاثیر گذار باشد.
قیمت هر اونس طلا نسبت به یک هفته گذشته بیش از ۹۲ دلار گران شده است.

ایشان قیمت ها را به شرح ززیر اعلام کردند : امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار ۹۸۵ هزار تومان، هر قطعه سکه طرح جدید ۹ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان، طرح قدیم ۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان، نیم سکه ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان، ربع سکه ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان و سکه یک گرمی ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان در بازار‌های داخلی معامله شد.

شما می توانید مقاله روش های متفاوت سرمایه گذاری طلا را برای شروع مطالعه کنید .

همچنین مقاله آینده طلا و سکه در سال 1400 می تواند به شما در سال 1400 کمک کند .

برای دیدن مدل های متفاوت سفارش های انجام شده میتوانید به فروشگاه سایت مهرزاد گالری بروید و یا از پیج اینستاگرامmehrzadgallery_18  دیدن کنید 

منبع : سایت طلا

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *